| Bєshka a întrebat:

Buna! Ce mancaruri trebuie sa mananc ca sa slabesc si de cate ori pe zi? Si intr-o zi cam cat dau jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

In primul rand, slabirea nu tine doar de mancare.Trebuie sa faci si miscare sa poti slabi.Dar ca alimentatie incearca ceva usor(salata, peste, carne pui, legume). Fructele de asemenea ajuta mult la slabire, mai ales cele care contin vitamina C.Respecta mesele zilnice(3 mai exact), ai grija cu painea(de preferat integrala).In functie de greutatea ta, poti alege ce sport sa faci.Alergare zilnic plus 15 minute de sauna fac minuni.O zi buna!

6 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Trebuie sa mananci fructe si legume in special si sport mai ales.
Eu asa am slabit in vreo 4-6 zile 1 kg aproape!

| klau95 a răspuns:

Evita mancarurile prajite, fast-food, Cocktailurile, mancaruriile cu dressinguri grase, Snacksurile şi chipsurile.etc si vei slabi cu timpu dar daca vrei sa slabesti brusc sa zic asa Prima varianta este sa alergi i-ar a doua este sa faci un sport.
Si desigur pentru slabit este necesar sa mananci mancaruri mult mai slabe de fapt mananca cat mai natural posibil.

| noname2021 a răspuns:

Foarte multe legume si fructe si de asemenea miscare si nu o sa ai parte de rezutat chiar dupa 1 zi sa stii, sa nu iei pastile sau ceva ca o sa faci mai rau

| ParadiseCaroline a răspuns:

Fiecare corp/organism este diferit.Te poti consulta cu un nutritionist, daca nu ai bani pentru un consult poti face sport (1-3ore pe zi) mancare sanatoasa (fructe,lecume,supe, orez, lapte pentru calciu dimineata, piept de pui, sucuri naturale...etc) nu mai mult de 1000-1200kcal pe zi.Nu te stresa, nu lua pastile pentru slabit si daca poftesti poti gusta nu manca.Trebuie sa stii cand sa te opresti.Succes.

| GeaninaNicoleta a răspuns:

Incearca dieta balerina slabesti 1 kg pe zi

| mar1juana a răspuns:

Intr-o zi nu ai cum sa dai jos.eu tin regim de 2 saptamani. mananc 2 mese pe zi si dupa 6 absolut nimic. cand simti nevoia sa mananci bea apa foarte multa. nu ingrasa si tonifica pielea. succes