| Stefii needs somebody to looooove. xD a întrebat:

Cate calorii trebuie sa mananc pe zi?
Si i ce mancaruri gasesc aceste calorii? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Ca sa pot sa-ti zic trebuie sa stiu mult mai multe informatii despre tine: sex (feminin vad :) ), varsta, inaltime, greutate, dar si tipul de activitate zilnica pe care o prestezi. Acestia fiind cativa din factori care influenteaza necesarul caloric zilnic al fiecarei persoane. Gandeste-te ca un om matur consuma mult mai mult pentru a-si acoperi necesitatile. De asemenea si un barbat, sportiv chiar, care trebuie sa-si acopere cel putin caloriile "epuizate" in timpul efortului fizic. In orice caz, poti sa-ti calculezi aici http://amelie.ro/calculator-calorii

6 răspunsuri:
| symo_1115 a răspuns:

Poti calcula aici http://amelie.ro/calculator-calorii :)

| GabiCh93 a răspuns:

2301 calorii (pentru o persoana care are 60 de kg)
depinde cate kg aiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://prodieta.ro/......m-caloric/

Aici vei afla mai multe:)

| BuradaCosmin a răspuns:

Pe zii trebuie mancate 4000 kcal pentru a avea o viata sanatoasa dar studiile recente arata ca daca se mananca mai putine calirii inimare este reintinerita cu 10-15 ani rezultatul:o viata mai indelungata

| BuradaCosmin a răspuns:

Si pentru a afla unde se gasesc incearca aceasta adresa http://www.gastronomicus.ro/calculator-calorii.php.

| mamana_4398 a răspuns:

Gasesti pe internet la csid cum sa -ti calculezi numarul de calorii, in functie de greutatea pe care o ai.De asemeni gasesti si tabele cu caloriile alimentelor, urmind ca tu sa-ti gatesti acele alimente care te favorizeaza si care iti convin la buzunar(ca si cost)