| anonim_4396 a întrebat:

Ce masti de par cu ulei de ricin imi recomandati? Care sunt cele mai bune? Am vrut sa ma dau cu el la radacina firului de par dar oare-i bine asa?

Si inca ceva. Parul meu are prea mult volum. Ce masti imi recomandati pentru a fi mai "la locul lui"?.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Buna.
Da, este foarte bine ca te dai la radacina. Mie mi-a zis o stilista ca as putea incerca o masca preparata din 2 oua(depinde si de lungimea firului de par) + ulei de ricin. E important sa te dai cu ea inainte cu o ora de spalarea parului.

Take care!

| angerdragut a răspuns:

Acum 3 ore am avut si eu o masca in par. Am ameseca 3 LG de ulei de recin cu 3 LG de ulei de masline si un galbenus am tinut-o in par 1 ora apoi m-am spalat sa folosesti neaparat balsam ca altfel se face sarma. sper ca team putut ajuta funda?