| SheCanFlyy a întrebat:

ce stiti, e bun bicarbonatul pentru cosuri, sau nu? Dar Mibazon? Cel mai bun raspuns, primeste Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kittycat_9803 a răspuns:

Am vazut cu ochii mei ce efect a avut mibazonul in 2 saptamani pe cineva cu multe cosuri big grin... ca in reclama de la nivea: ``efect wow`` laughing

5 răspunsuri:
| princess87 a răspuns:

Eu m-am dat cu mibazon dar degeaba(bine, depinde...am o prietena care i-a mers foarte bine cu mibazon). Acum imi fac o masca din argila pudra(gasesti in orice farmacie), putina zeama de aloe vera(iei o frunza de aloe vera si o storci) sau poti sa pui zeama de lamaie si crema Dermosept(de la farmacia veterinara). Mie imi merge foarte bine cu masca asta

| Madalina_5058 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu. Este deosebit de eficient în a-ţi exfolia tenul, îndepărtând celulele moarte şi permiţând porilor să respire. Aplică o linguriţă de bicarbonat de sodiu pe o cârpă umedă şi masează-ţi uşor faţa cu ea. Apoi, clăteşte-te bine şi usucă-ţi faţa cu un prosop moale.
Mai exista la farmacie o solutie care se numeste Zineryt.Mergi la medicul de familie si ii ceri o reteta gratuita cu aceasta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte bun si eu am ancercat va recomand si voua
este cel mai bun puneti o lingurita de bicarbonat de sodiu pe un demachiant umed si masati pe fata si an 3 saptamani sunteti ca si noua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine merge bicarbonatul big grin. folosesc de 5 zile si 50 % din petele existente de acnee mi-au disparut big grin