| ella2816 a întrebat:

Buna,ce ziceti sa ma operez sau nu de glanda la gat? vreau sfaturi, multumesc!:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Adică te referi la tiroidă, corect?
Păi ar trebui să ţii cont de sfatul medicului, să-ţi spună ce riscuri există şi dacă el consideră că operaţia ar fi bine-venită, atunci efectueaz-o.
Pa-pa.

| grab a răspuns:

Glanda=tiroida?

Atata timp cat inca nu te-a oprit pentru operatie in spital obligatoriu inca mai sunt varianta de a amana operatia.
Tiroida e bine sa o pastrezi cu orice pret macar partial cat timp esti inca in crestere. Daca trebuie neaparat sa o scoti inseamna ca prezinta risc de malign si atunci nu mai stai la discutie.

| ElenaSA a răspuns:

Adica de tiroida.Depinde de ce spune medicul, adica ce riscuri ai daca nu te operezi.Eu am facut un tratament homeopat combinat cu acupunctura si mi s-a micsorat un nodul de pe toroida.