| simona3272 a întrebat:

Buna!
Cine ar putea sa imi spuna si mie cateva produse impotriva caderii parului...care le pot gasi in farmacie...de o perioada imi care foarte mult par. am nevoie de ajutor, dau funda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rebelabela a răspuns:

Gerovital Plant e cel mai bun.Nu-ti recomand sa iei produse ca Garnie, Elseve etc., deoarece nu te ajuta la nimic!

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Sunt multe produse farmaceutice, suplimente alimentare, de la mai toate firmele, la farmacii.
Intai trebuie sa ai grija cum iti speli parul:la 5-6 zile cu samponul adecvat tipului tau de par. Daca se ingrasa poti sa-l speli mai des,dar numai cu apa calduta. Apoi, ar trebui sa iei niste suplimente alimentare cu vitamine si minerale:A, E, B6, zinc, seleniu.Trebuie sa eviti cat mai mult stresul, soarele, care usuca parul, vopsirile prea des(poate la 5-6 luni).
Eu folosesc multivitamine de la EUROVITA(pret convenabil, acopera necesarul de vitamine si minerale). Exista EUROVITA par si unghii.

| chitaramea a răspuns:

Poti folosii dupa baie ceaiul de frunze de nuc

| chitaramea a răspuns:

Poti folosii dupa baie ceaiul de frunze de nuc

| faringosept a răspuns:

Singurul lucru care opreste caderea parului este podeaua

| AlisTare a răspuns:

Problemele de natura medicala necesita consult medical dar in fine incerca un sampon cu nuci lamine a functionat