| ilovebillkaulitz :* ex adryanna a întrebat:

cine imi poate spune cam cat costa un aparat dentar fix ceramic(la culoare dintelui)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Acest amanunt il poti afla doar de la un medic ortodont deoarece preturile difera.

| Delia a răspuns:

Eu sunt adult si am dorit la un moment dat sa-mi pun aparat dentar, pentru ca am auzit ca se poate la orice varsta. M-am interesat la cabinet si mi-a zis ca vreo 37 mil(cel ceramic, care ar fi mai estetic, asta e singurul avantaj), plus consultatiile lunare care ar costa cam 50 lei.Nu este adevarat ca ap. ceramic este mai fragil, deoarece tot peste schelet metalic se pune, partea ceramica este doar pentru aspect.

| anitcolor a răspuns:

Eu ama avut aparat dentar din titan si parca tin minte ca cel ceramic e peste 1000 euro. dar nu til recomand pentru ca se poate rupe mai usor si il tii mai mult, cel colorat e mult mai bun si ai si o gramada de culori pe c are le schimbi lunar