| radimna77 a întrebat:

Buna cine imi poate spune niste alimente ce contin multa vitamina a?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://prodieta.ro/......a_vederea/
La mulți ani!
Pa, pa.

| Pricked a răspuns:

Http://prodieta.ro/......a_vederea/

Puteai sa cauti pe Google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vitamina A este benefica pentru piele, par, ochi si functia imunitara.
Se gaseste in lactate, peste, moluste, carne, careale integrale, legume, radacinoase, usturoi.
La multi ani!
Te pup!

| LIN2010 a răspuns:

Ficatul cred ca contine cel mai ridicat procent de vitamina A, si produsele lactate, precum si toate legumele si fructele rosii si galbene, dar cel mai bun sfat poate veni de la medicul de familie sau un nutritionist.Respecte

| Miiira a răspuns:

MORCOVI CRUZI, SPANC FIERT ARDEI GRAS ROSU CRUD, PEPENE GALBEN, CAISE...

| Madalinaxoxo a răspuns:

Morcovi cruzi,spanac fiert,ardei gras rosu,cartofi dulci, copti sau fierti in coaja, caise, pepene galben, portocale etc. Sper ca te-am ajutat. Funda?