| ionika17 a întrebat:

Cine stie cat costa testul de efort, cat dureaza si daca faci vreo pauza in timpul testului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Durata testului e variabila, in functie de toleranta fiecarei persoane testate. In general, dureaza maxim 15-30 min. Testul e gratuit daca este facut la indicatia medicului si daca persoana careia i se face testul este asigurata medical. Mai multe detalii gasesti aici: http://www.i-medic.ro/analize/testul-de-efort

| mymed a răspuns:

Daca e vorba despre un test de efort EKG pretul in privat este cca 100 ron
http://mymed.ro/testul-de-efort-ekg.html

| ICanSeeAll a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu cineva de specialitate.