| anonim_4396 a întrebat:

cine stie cit dureaza o operatie de cancer la cap? si daca in moldova ele se fac? dar la plamini cit dureaza o operatie la fel de cancer? urgent am nevoie de raspuns, pentru cel mai concret raspuns fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ce importanta are cat dureaza? Nici medicul care opereaza nu va sti sa-ti spuna cu exactitate decat in momentul in care "deschide" bolnavul si vede exact despre ce e vorba.

| KodrutZ a răspuns:

Cel mai trist e ca s-ar putea sa nu mai conteze cit a durat daca dai coltul sau ramii in coma. Daca nu e foarte avansat, se poate trata printr-o dieta foarte stricta. NU sariti cu gura inainte sa studiati problema. E mult mai comod pentru sistem sa topeasca sume exorbitante in operatii si tratamente ineficiente in loc sa lucreze asupra cauzelor. Vezi ca pe YouTube sint prelegeri ale unor medici americani care fac asta de ani buni si au rezultate excelente, daca iei si cauti o sa gasesti si site-uri care descriu cazuri teoretic netratabile (o tipa din SUA care si-a tratat complet scleroza dupa ce a studiat problema si si-a facut singura regimul alimentar, doctorii o dadeau ca fiind netratabila, acum ajuta si pe altii).