| Oxxxxyyymirooon a întrebat:

URGENT! Daca esti basarabean si depui la universitate ca roman este nevoie sa iti faci adeverinta medicala in Romania? Sau pe aia din Moldova tot o iau in consideratie? Am mai pus intrebarea aceasta catorva si am trimis si mesaje e-mail universitatilor dar nimeni nu imi poate da un raspuns concret(

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Nu e ok să faci asta și nu-ți ia în considerare.
Aplică pentru loc de basarabean, eventual poți lua și bursă de basarabean pe parcursul studiilor. Nu te juca cu regulile

| Oxxxxyyymirooon explică (pentru zurick):

Am auzit ca daca am cetatenie romana nu pot aplica ca basarabean