| GaByTzUu112 a întrebat:

Cine stie prin ce zona a sucevei se gaseste Catina?, Gura humorului, Vatra Dornei...cam pe unde. si in ce perioada a anului se strange? dau funda :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Catina se recolteaza imediat ce s-a copt ininte de a da gerul(octombrie, noiembrie) si se gaseste si in zona Gura Humorului, Vatra Dornei. Dar este destul de recoltat.Eu, otin iarna la congelator, cruda, in pungute.

| pietrean a răspuns (pentru pietrean):

Am vrut sa spun, ca este destul de greu de recoltat.Are tepi foarte ascutiti.

| GaByTzUu112 explică (pentru pietrean):

Multumesc pentru raspuns! de unde esti?

| pietrean a răspuns (pentru GaByTzUu112):

Iarta-ma ca ti-am raspuns asa tarziu, dar am fost in concediu.Sunt din Piatra Neamt.