| ririsa a întrebat:

Crema de galbenele este buna si pentru zonele intime? Daca da cum ar trebui aplicata? In strat mai subtire sau mai gros? E posibil sa apara efecte secundare/deranjante?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zazon1243 a răspuns:

Pai crema de galbenele in general e foarte buna pentru piele si n-are cum sa apara efecte secundare deoarece este foarte blanda as putea zice.Adica na eu stau la tara si femeile cat si fetele folosesc de crema pentru maini da la zona intima poti face si ceai din galbanele si sa te speli dar nici crema nu e rea dar mi se pare mai bio sa faci baie in ceai(desigur nu in cada ci intr-un lighenas ca sa nu faci prea mult ceai). Adica nu are cu ce sa te afecteze si are niste multe efecte pozitive.

| Zazon1243 a răspuns (pentru Zazon1243):

Sau daca vrei ca sa ai pielea mai fina

| Zazon1243 a răspuns (pentru Zazon1243):

Aa si scuze in legatura cat de gros sau cat de putin trebuie aplicat, asta e cum vrei tu adica nu conteaza