| angelinthenight a întrebat:

Cu cateva zile in urma am fost si mi-am facut analize si mi-a iesit glicemia(107 din 110) cam mare si calciul mic. cum pot face sa ma refac inapoi cu glicemia si sa-mi creasca calciul? tratament iau. mi-a dat mediucul pediatru dar ce pot face cu glicemia (avand in vedere ca acum nu mananc deloc dulciuri)
va rog mai multe raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Normal glicemia este 80-120 si nu o ai mare.calciu ia din alimente ca se asimileaza mai usor.

| Kristen_3393 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la doctor!