| cucalic a întrebat:

cum as putea sa imi intarc copilul fiind obisnuita numai cu piept zi si noapte? as vrea sa nu o afecteze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

Www.alaptare.home.ro

3 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Laprele matern e dat de Dumnezeu, cum sa iei de la gura copilului? Laptele matern este o binecuvantare! Vai, nu mai pot scrie... vrei sa intrerupi formarea imunitatii pentru copil? Daca mergi la serviciu cumva, mulge... pune la frigider dar nu opri daca ai pana pe la 6 luni, cand poti da si altceva! Nu ai scris de varsta copilului, poate revii cu informatia

| cucalic explică:

Am fetita si are 1 an si 1 luna.nu as vrea sa il intrerup, dar ce ma fac cand nu m-ai am? ea e obisnuita cu piept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei sa o afecteze pe copilul tau? inseamna ca e fetita.io zic sa-i dai laptic, cat timp ai.fiindca e sel mai bun. a mea sotie nu prea a avut decat doua luni. a fost bine dar imunitatea la raceli in general era scazuta.la toti.asa ca... dai inainte.