| Iriiiii a întrebat:

Buna!
Cum fac sa nu mai transpir la scoala? Ma dau cu deodorant Lady Speed Stick gel. Si tot transpir. Si ma spal subrat deci nu e problema cu spalatul.
Ma puteti ajuta pentru ca e foarte nasol sa ridic mana si sa fiu uda sau sunt nevoita sa stau ca un robot cu mainile lipite de corp sa nu se vada ca sunt uda subrat.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...marea majoritate a persoanelor transpira atunci cand este cald afara ...indiferent cu ce te-ai da..nu prea ai ce face!
. Asta e, asa esti tu!

| antimulte a răspuns:

Incearca un stick solid, nu cele cu gel, foarte bune de dama am auzit ca sunt cele de la rexona.

| Hazard_7428 a răspuns:

Bea mai multa apa si imbraca-te mai larg. Eventual mergi si sa vorbesti cu un medic.

| εʟεпα a răspuns:

Hei nu ai de ce sa iti fie rusinehappy E ceva firesc.Si apoi daca nu mirosi e totul ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla chestia asta,dar nu e nici o problema, suntem la pubertate si deseori chestia asta se intampla.Da stiu e jenant ca vezi ca esti uda subrat si eu am cateva fete in clasa care patesc la fel, dar ce sa fie rau in asta?happy:*

| LOReDANa_8414 a răspuns:

Pai poarta haine care sa aiba maneca mai larga subrat.Si schimbati deodorantulwinking poate ca nu e chiar asa de bun.De exemplu eu inainte eu foloseam dove si tot mai transpiram dar acum folosesc rexona

| roooxy_5474 a răspuns:

Toata lumea transpira, e imposibil sa nu transpiri.Am auzit ca daca nu transpiri se ivesc probleme de sanatate si poti muri(asta am auzit). Cred ca deacum problema cu transpiratul a devenit pentru tine o obsesie! Nu e nevoie sa stai ca un robot la scoala.Ia si fii naturalabatting eyelasheswinkingcu siguranta iti va fi mai binehappy:*

| tpuu a răspuns:

Salut. "Am " si eu problema asta.hee hee. Stiu este naspa. Dar nu te mai stersa, agita atunci cand te imbraci sau cand mergi... Stai calma.
Nu prea ai ce face. Cu chestia asta. Am citit undeva. Ca atunci cand transpiri este din vina ca mananci sarat... happy.
Dar again, nu ai ce face. Incearca sa faci ce ti-am scris sus de tot la inceput asta am incercat si eu happy si chiar da roadee ca sa zic asahee hee

| Gamers a răspuns:

Vezi ca este un buton acolo in centrul capului care opreste transpiratielaughing. Acum serios, eu unul nu cred ca exista un produs sau ceva care sa te faca sa nu mai transpiri, insa poti folosi un antiperspirant bun si sa iti zic ceva: este mai urat sa mirosi a transpiratie decat sa fii ud din cauza ei. Totusi te-ai putea rade la subrat asta daca nu o ai facut-o deja si poti evita sa porti camasi, acestea te fac sa transpiri mult mai mult decat intr-un tricou.

| Bionic a răspuns:

E din cauza deodorantului, pana acum 2 saptamani si eu aveam problema asta, dar dupa ce mi-am schimbat deodorantu` nu am mai transpirat asa rau la subrat sau poate sa fie ceva din familie.
De ex la mine in familie este problema cu transpiratu` gatuluihappy eu, tata, tatal tatei etc...big grin

| nodeerskulls a răspuns:

Problema ta este ca Lady Speed Stick este un rahat. L-am folosit si eu si aveam aceeasi problema. Iti recomand cu caldura cele de la Burjois si Nivea, gel. Sunt super.

| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Până la urmă este ceva firesc și toți ne confruntăm cu acestă problemă.
Din păcate,ești una dintre persoanele care are o problemă mai mare cu această transpirație.
Eu în fiecare seară îmi fac un duș pe tot corpul,bineînțeles la subraț. Dimineața,înainte să plec la școală mă spăl din nou bine la subraț pentru că în timpul nopții transpit și folosesc deodorant de la rexona și eu una sunt mulțumită,nu transpir,mereu miros a parfumul deodorantului.
Încearcă și tu să porți ceva mai lărguț și lejer și să folosești rexona, este mult mai bun decât ce folosești tu.
Nu este o rușine așa mare, nu există vreun om care să nu se confrunte cu o astfel de problemă.
Încearcă și vezi dacă ai rezultate.

Sper să reușești!
Succes!

| VariantaShatena a răspuns:

Buna happy, Si`eu am aceeasi problema sad, dimineata fac dus, etc... folosesc spray, deodorant, din astea happy. Mie mi-a spus o prietena de lui` mama ca sa ma duc la farmacie sa cer ceva pentru transpiratie, pentru. ca acesta poate fii un semn din nastere thinking, inca nu m-am dus, dar ma voi duce de curand pentru ca`atunci cand port o helanca cu vestuta, dupa 10 min sunt uda straight face e ceva normal, toti trecem prin asta. unii mai mult sau mai putin :* decii intreaba la farmacie :* sper ca te-am ajutat love struck Succes! happy.

Răspuns utilizator avertizat
| davidescu88 a răspuns:

Pai ia-ti Rexona, acela e super bun si poarta haine largi. Oricum nu e o rusine.

| nodrep78 a răspuns:

Fa-ti avant cu caietul

| malyina a răspuns:

Incearca sa folosesti un antiperspirant-tratament. Sunt mult mai eficiente decat cele de pe piata. Eu am incercat Odaban si am fost multumita de rezultate. L-am comandat de pe antitranspiratie.ro/. Bafta!