| Magdalena234 a întrebat:

straight face

Am o problema foarte mare.

Transpir foarte foarte mult! Si nu mai stiu ce sa fac... ma spal tot timpu`, nu am par sub brat, ma dau cu deodorant... ce sa mai fac? straight face Mi se face ditamai pata de apa, si nu suport. Nu pot sa fac nimic pentru ca ma fac de rusine si nu ma simt bine. nu pot sa fac nimic, nu pot sa ridic mainile, trebuie sa le tin lipite de corp si tot se vede putin si sunt fata si va dati seama ca e jenant. ce sa mai fac? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună!
Încearcă să elimini mâncărurile sărate, acre din alimentaţie.
Foloseşte un deodorant de calitate, probabil e şi pe fond de emotivitate.
În fiecare dimineaţă te speli, te dai cu deodorant, apoi te îmbraci şi apoi foloseşti parfum.Şi bea foarte multă apă.
Te pup!

| Deliiiia a răspuns:

Poate fi de la lipsa de calciu, consulta medicul de familie, acesta te poate trimite la un medic dermatolog. Incearca sa folosesti deodorante pentru barbati, gen Mennen Speed Stick, sunt mai concentrate.

| BBronco a răspuns (pentru Deliiiia):

Totusi, sa aiba grija la anumite deodorante si antiperspirante, daca foloseste o cantitate prea mare si se freaca de haine ( la subrat ma refer ), i le poate decolora ( am patit cu 2 tricouri asa ).

| Deliiiia a răspuns (pentru BBronco):

Intr-adevar, de aceea am recomandat un strat subtire dintr-un deodorant mai concentrat.

| Madayna a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la medic daca nimic nu da rezultate.

| skirlex a răspuns:

Salut nu te lua dupa toata lumea sunt baiat am 17 ani si am patit si eu chestia asta e de la emotii cand sunt la scoala transpir si cand sunt acasa nu am nicio treaba sunt uscat, incerca sa iti controlezi emotii candestete la ceva frumos si incearca sa nu te mai gandesti, o sa vezi ca e cum zic eu big grin

| BBronco a răspuns (pentru skirlex):

Emotiile ne termina pe toti. laughing

| skirlex a răspuns (pentru BBronco):

Ai dreptate intr-un fel big grin

| BBronco a răspuns (pentru skirlex):

Imi amintesc ca in primele zile de scoala cand imi vedeam o prietena ( nu ca nu as avea si acuma ), deodata ma pomeneam cu ditamai pata subrat ( dar acuma scap mai uscat ). laughing

| skirlex a răspuns (pentru BBronco):

Si nu e de la ce zic eu big grin