| Magdalena234 a întrebat:

straight face
Am o problema foarte mare.
Transpir foarte foarte mult! Si nu mai stiu ce sa fac... ma spal tot timpu`, nu am par sub brat, ma dau cu deodorant... ce sa mai fac? straight face Mi se face ditamai pata de apa, si nu suport. Nu pot sa fac nimic pentru ca ma fac de rusine si nu ma simt bine. nu pot sa fac nimic, nu pot sa ridic mainile, trebuie sa le tin lipite de corp si tot se vede putin si sunt fata si va dati seama ca e jenant. ce sa mai fac? straight face

2 răspunsuri:
| わたなべ久美子 a răspuns:

Crede-ma, exact prin aceeasi situatie trec si eu, te inteleg perfect! puppy dog eyes Eu am o dereglare hormonala si ceva probleme cu tiroida, am folosit un tratament ca sa scap de mirosul de transpiratie, dar a fost doar temporar si tot asa mult transpiram.
Am fot la un medic homeopat(cred ca asa se zice) care mi-a facut masaj in talpa si mi-a zis toate afectiunile de care sufar si acum iau un tratament, sunt in prima luna si inca nu s-au vazut rezultate prea mari, dar oricum nu mai e chiar ca inainte, tratamentul este naturist.Ideea e ca trebuie sa stii sa iti controlezi si emotiile si sa nu te mai stresezi.Iti recomand sa bei ceai de salvie si sa folosesti bicarbonat de sodiu care ajuta sa sacpi de miros si sa mergi sa te vada un medic.Cauta pe net daca sunt medici homeopati prin judetul tau sau prin apropriere.Iti mai sugerez sa porti tricouri deschise gen alb sau crem sau inchise thinking Multa bafta si gandeste pozitiv pentru ca o sa se rezolve! :*

| Seepty a răspuns:

Nu te mai imbraca sa de gros acum ca este primavara, ramai doar in tricou sau maieu + nu te mai obosi atat precum sa alergi sau altceva de genul asta.