| AndreeaDeiia a întrebat:

Buna big grin. Am o mare rugaminte la voi :* Vreau sa imi spuneti cum sa scap mai repede de puroii de pe amigdale big grin. I'au antibiotice de vreo 4 zi si nu prea s-a vazut efectul, iau si Tantum Verde + ceaiuri, miere de albine, sirop de mugur de brad laughing ..tot ce se poate astazi din disperare am facut gargara cu apa tongue Atunci cand trag pe nas aer rece imi este foarte greu sa inghit big grin, precizez ca nu vreau sa imi scot amigdalele Voi ce leacuri mai stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JasonMcCann a răspuns:

Criptoliză amigdaliană.Eu am făcut-o, acum vorbește și cu un doctor, mie mi-a recomandat-o doctorul pentru că medicamentele nu funcționau. Practic,
îți închide cu un laser locul unde se face puroiul.Nu este nici dureroasă big grin

| Azµre a răspuns:

Așteaptă și tu 7 zile durează între 7-14 zile tratamentul!

| Oana92 a răspuns:

Ceai de ghimbir cu miere si lamaie si felii de cartofi puse pe gat(te legi apoi cu o esarfa). Si ai rabdare, eu am luat 10 zile antibiotic si la 2 zile dupa ce am terminat tratamentul am facut iar puroi. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiuri foarte fierbinti mentolate si de lamie, bomboane strepsils si boamboane de menta. Daca gasesti ceva mai concentrate nu dropsuri simple.

| DraudeS a răspuns:

Nu intrerupe tratamentul cu antibiotice. Nu este musai sa vezi rezultate in 4 zile. Termina tratamentul si vei fii bine.

Sanatate!

| Doxi a răspuns:

Antibioticele au nevoie de mai mult timp pentru as face efectul.

| JasonMcCann a răspuns (pentru Doxi):

La mine antibioticele n-au funcționat sad. Oricum, acum am rezolvat problema happy.