| OneDirectionFan a întrebat:

big grin Am si eu o mareee problema : cum naiba scap de afurisita asta de matreata? :O:O nu mai rezist! crying vreau sa scap odata de ea...:cryinglaughing stiti vreun remediu natural de facut acasa? dar ceva pe care lati incercat si a mers nu doar din auzite! multumesc happybig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca un sampon antimatreata si spalate des pe cap si nu te astepta la rezultate din prima saptamana[iti recomand pantene antimatreata]

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Sampon anti-matreata, mai multe fructe/legume, chiar nu stiu remedii naturale.

| Anonim0096 a răspuns:

Sampoanele Clear antimatreata si head&shoulders sunt foarte bune, dar trebuie sa folosesti mai mult timp acelasi sampon! Daca schimbi samponul o data la o luna, la doua ca vezi doamne nu e bun nu o sa dea rezultate, trebuie sa iti obisnuiesti scalpul cu substantele eficiente impotriva matretii din cadrul samponului si cand te clatesti trebuie sa te clatesti foarte, foarte bine!

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap cu un sampon anti-matreata, poti sa te clatesti cu bere! o sa dureze putin cam mult, dar merita. sper ca te-am ajutat happy

| AndreeeMariii a răspuns:

Pai. du-te intr-o farmacie si cumpara-ti de acolo un sampon anti-matreata, acolo sigur gasestihappy. Bafta:*