| Andre_2307 a întrebat:

big grin Astazi am fost la medic si am facut un ecograf unde s-a vazut ca am gastrita ma rog, inceput. Doamna doctor mi-a spus de asemenea ca fierea mea nu are forma ei normala, ce inseamna asta? Mi-a dat un regim, in general fara prajeli si fara tocatura. Oricum de doua saptamani eu tin regim, dimineata branza de vaci, iaurturi, pui, peste vita, am renuntat la dulciuri la sucuri etc. In fiecare seara si dimineata fac cate 30 de abdomene + alte exercitii pentru coapse. p.s am 66 de kg si am 16 ani, inaltime 1, 72. Vreau sa stiu cate kg pot da in 2-3 luni cu acest regim? Bineinteles ca acest regim il voi tine pana ma voi vindeca, doar ca vreau sa stiu si eu asa big grin Multumescbatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crlslnutza a răspuns:

Totul depinde de organismul tau sunt persoane daca slabesc 1 kg pe luna, altele mult mai mult. La 16 ani este bine sa ai o dieta variata si sa practici sport cu regularitate. Incearca sa-ti creezi un stil de viata si mananca pentru a trai, nu trai pentru a manca happy
Insanatosire grabnica

| Amylove11 a răspuns:

Buna, si eu am aceeasi problema, dar eu nu tin oarecum regim, doarca ca evit mancarurile nesanatoase, si am slabit mult chiar daca nu imi doream asta, dar pentru tine daca vrei sa slabesti in 2-3 luni ar trebui sa nu consumi prea multa carne, eu una consum foarte, dar foarte putina carne, si asa am slabit. Eu iti pot spune doar ca daca vrei sa slabesti intr-un timp asa de scurt ar trebui sa consumi mai putina carne si mai multe legume si fructe, si sa consumi cat mai multe ceaiuri.