| SecretKiss a întrebat:

da-ti-mi si mie niste cuvinte. d-astea mai poetice precum: reperata, refugiul, sugerat, maestrie, atribuita. Vreau sa am un vocabular cat mai complet, si de aceea caut in speranta gasirii altor cuvinte mai speciale si poetice? Idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| micutadhampir a răspuns:

Punea si tu mana pe o carte si citeste-o. Degeaba folosesti cuvinte din astea daca nu le ai integrate in vocabular si nu stii ce inseamna.Si inca ceva: inteligenta nu se masoara in cuvinte elevatewinking

| Radioactive a răspuns:

Dar vocabularul nu ti-l dobandesti prin a te interesa de cuvinte elaborate si "poetice". Vocabularul il dobandesti citind si cautand cuvintele "poetice" in dictionar. Si in nici un caz consultandu-ne pe TPU, plasand intrebarea in rubrica "Sanatate".