| MadRaven a întrebat:

Bună,
Dacă am infecţie urinară am voie să beau ceai?
Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
DA, este recomandat să bei minim 2 litri de ceai pe zi, ceai de mătase de porumb/coada șoricelului/cozi de cireșe/etc.
Sănătate!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai voie să bei ceai!

Dar, TREBUIE să mergi la medic pentru tratarea infecţiei urinare ( nu o vei trata doar cu ceai ).

Trebuie să mergi la medicul de familie pentru Trimitere la analize de urină ( sumarul de urină/urocultură, preferabil cu antibiogramă ), apoi vei primi tratamentul medicamentos adecvat!

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna!
Da, normal ca ai voie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca ai infctie urinara, mergi la medic pentru tratament.
Da, este chiar indicat sa bei ceai.
Iti recomand ceai de cozi de cirese.
Te pup!