| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Buna daca am inghiti crema ACICLOVIR pentru herpes care am langa buza mia auns si in gura in timp ce mancam are ceva...( se zice ca arde herpesul) pai si daca am inghitit putin ce are? Multumesc de rasp.:*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inghiti multa ai sa te ingrasi, ca are lanolina rolling on the floor
Stai fara grija, exista aciclovir tablete, cu acelasi efect, deci n-are ce sa-ti faca. Ba chiar eu iti recomand sa faci o cura de aciclovir pastile, ca e foarte eficace pentru herpes, iar la gura sa te dai cu crema cicatrizanta (galbenele).