| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce am. cand se schimba anotimpu imi apare un herpes. sau chiar trece unu si apare altul. acum 2 zile am avut un herpes. m am dat cu aciclovir ( cred ca am exagerat putin ) si a trecut herpesul insa acum ma ustura buza foarte rau dar nu am herpes. e de la aciclovir sau imi apare altul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

raised eyebrows ciudat,cand apare herpes,nu ustura, adica nu pe mine.E folosesc tot aciclovir, dar dau putin -doar acolo unde trebuie.Pt orice ocazie, ai putea sa-ti cumperi un balsam de buuuzeeE.Cu vitamina A/E(de obicei Nivea, sau pur si simplu mergi la farmacie-numai sa iei de-ala incolor, fara ulei de mai stiu eu celaughing)ca nu ai vrea sa se vada c-l folosesti big grin.Nu conteaza ca esti baiat acum oh go on. Daca e nevoie,folosesti plus ca se gasesc si pentru baieti, dar nu conteaza oh go on, incearcahappy eu ti-am zis din proprie experienta happy