| anonim_4396 a întrebat:

daca astazi am mancat 2 inghetate destiny, imi intrerupe procesul de slabire? toata saptamana am facut sport in fiecare zi, cate 30 de minute( sarit coarda, alergat, aerobic) plus abdomene, flotari si tractiuni. Ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Păi...ai menţionat de sport, dar nu ai menţionat şi ce dietă ţi.
Dacă e vorba de o dietă sănătoasă începută de curând nu este atât de grav. Ba din contră! Este recomandat să îţi satisfaci din când în când câte o poftă, căci altfel nu vei reuşi să renunţi la alimentele nesănătoase...sau dulciuri. Lucrurile se fac treptat. happy
Dar dacă ţii dieta hipocalorică...nu îţi garantez că e ok.

3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Ce intrebare...DA, ori ti cura de slabore ori manaci, inghetata este hipocalorica, ce sa mai vorbm ca ai mancat doua.Stop mancat Start Sort...winkingbafta cu slabitul

| spinake a răspuns:

Hmm stiu ca zaharu intrerupe slabirea greutatii, dar nu cred ca o sa conteze chiar atat de mult daca ai mancat doar 2

| hiphoph4ever a răspuns:

:O 2 inghetate :O:O:O pai nu numai ca'ti intrerupe procesu da mori frate:O:O:O laughing)