| ingerashpierduth a întrebat:

Buna daca la analize monococitele mi-au iesit 10, 5 valorile normale fiind intre3-7.00 si eozinofile 0, 16 valorile normale fiind intre 0.08-0,6 inseamna ca am hepatita? Mentionez ca, cam cu 2ore inainte de analize am mancat cartofi prajiti si am baut Cola.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inseamna ca ai hepatita, inseamna ca este posibil sa ai sau sa fi avut de curand o infectie virala. Nu se poate sti care, sunt doar niste analize generale, nespecifice