| AnaAreMeree a întrebat:

Am lesinat odata iar apoi doctorita de familie mi-a spus sa imi fac niste analize de sange si sa merg la endocrinolog.La analizele de sange in urina au iesit niste chestii mai mari ca valorile normale leucocite si celule epiteliale superficiale, au iesit 55 si 53, valorile normale fiind < sau = 28.Acum intrebarea mea este ce imi va face la endocrinolog? Am auzim ca ma va pune sa ma dezbrac.V-a afla ca nu mai sunt virgina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara, dar n-are legatura nici cu endocrinologul si nici cu lesinul. Endocrinologul iti va pune niste intrebari, printre cele mai importante fiind cele ed activitatea sexuala (deci ii vei spune tu de la inceput ca ai avut activitate sexuala, etc) si apoi te va dezbraca sa te exameineze din cap pana in picioare si iti va palpa sanii.

| AnaAreMeree explică (pentru Brigaela):

Si pot vorbi cu el sa nu le spuna parintilor?

| Brigaela a răspuns (pentru AnaAreMeree):

Nu, daca esti minora, mai ales ca este extrem de important (daca esti minora) ca parintii tai sa stie, sa te duca regulat la ginecolog, sa-ti faca toate investigatiile necesare pentru a evita cancerul de col uterin (care are risc mare daca ti-a inceput viata sexuala prea devreme)

| AnaAreMeree explică (pentru Brigaela):

straight face da'...nici nu m'ai speriat acum:-s :]]]]]

| Brigaela a răspuns (pentru AnaAreMeree):

Acum nu ai nici un motiv sa te sperii. Toate astea le puteai afla si cantari atent inainte sa-ti incepi viata sexuala. Ce rost are sa te gandesti la asta acum?

| Azµre a răspuns:

rolling on the floor N-are treabă virginitatea cu probleme tale.
Te va palpa în cel mai rău caz și îți fa face un ecograf atât.

| AnaAreMeree explică (pentru Azµre):

Pai na endocrinologia e de glande hormonale printre care si ovarele..si ma gandeam ca ma intreaba asa ceva sau ca v-a afla.