| AryennSm a întrebat:

Dau funda! Daca esti foarte slab ( de ti se vad oasele ) si incepi sa mananci mai mult pentru a te ingrasa si practici un sport va rezult o ingrasare uniforma? Adica se va duce totul "acolo unde trebuie" si aici ma refer la oase ca sa se acopere sau se va depune totul la burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 123qwerty a răspuns:

Daca esti atat de slab incat ti se vad oasele, nu iti face griji ca vei ajunge prea gras. Se pare ca asta-i conformatia ta si nu ai cum s-o schimbi. Multumeste-te cu corpul tau. Nu te forta sa mananci mai mult decat poti. Insa este o idee sa incerci sa iei cele trei mese si sa fie destul de bogate. Daca vei face si sport totul va fi bine, grasimea se va duce acolo unde trebuie. Succes! Insa nu pune prea multa presiune pe acest gand. Poti ramene la fel indiferent de cat mananci sau poti ajunge chiar la polul opus. Sper ca te-am ajutat macar putin happy

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat da apelezi la sfaturile si indicatiile unui medic nutritionist.

| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Depinde si de constructia corpului. E posibil sa incepi sa pui mult la burta si apoi pe picioare, solduri etc. Nu ai cum sa pui la burta si in rest nu. Oricum, nu e bine sa incepi sa mananci mult din prima, ia-o treptat happy

| mdprodan a răspuns:

Salut! ca medic ma bucur ca ai grija de santatatea ta si pui asemenea intrebare.
Te rog sa imi spui ce varsta, inaltime si greutate ai ACUM! discutam in detaliu.mersi