| Cristle a întrebat:

DE 2 zile ma simt foarte rau : febra mare, durere in gat, durere musculara si stare de rau.Am fost ieri la doctori si mi-a spus ca e vorba de o insolatie si o viroza asa ca mi-a prescris Coldrex, Tantum verde (asa ca pentru o racela normala).Le-am luat insa febra mi-a revenit, ma doare groaznic in gat si acum o ora mi s-a infundat urechea stanga si ma doare de fiecare dat cand inghit... aproape nu mai aud cu ea. Ce credeti ca am? Ar trebui sa merg acum la spital sau sa astept pana maine dimineata (niciun ORL-ist nu mai este la ora asta)? Va roog ...ma doare ff tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Ti-a dat tratament simptomatic pentru ca este viroza, in schimb cu urechea, nu stiu ce sa zic, daca te doare foarte tare trebuie sa te duci la un spital unde exista si ORL ( urgente ) si au medic de specialist in garda.
Daca rezisti pana maine dimineata atunci maine sa te duci la un specialist ORL sa te consulta.
Iti doresc multa sanatate!

| roxkiss a răspuns:

Nu sunt chiar specialist dar cred ca ai angina sau o viroza, asa e, urechia, nasul si gitul sunt legate intre ele si daca racesti la git se raspindeste ..ai inteles faza, la durere musculara e aceas problema din cauza racelii s-a dus infectia in organism, poti la urece sa incalzesti cumva o pernuta mica sau o basmaluta ..sa pui ceva cald, sau mie mama imi face ulei incalzit ..nu tare, doar un pic si cu seringa (fara ac ) itroduce uleiul, tinel undeva o 1, 2 in ureche sa se incalzeasca. daca ai temeratura e normal, e chiar bine caci corpul tau se "bate" cu viroza.)) succes si sati revii cit mai repede! a siinca una bea cit mai mult ceai cald ( de malina sai de dulceata daca ai )!

| alexandra1993 a răspuns:

Poate ai otita.