| nuconteaza777 a întrebat:

Am durere de gat de o luna deja si ma sperie deja acest fapt. Am avut si febra pana la 38, 3 prima saptamana,apoi febra a trecut dar durerile de gat persistau cateodata doar in partea stanga,aveam si niste firimituri albe pe gat,dupa o saptamana deja a inceput si urechea sa ma doara foarte tare si am fost la medic,care mi-a prescris antibiotice si niste picaturi pentru ureche... dupa ce am terminat tratamentul era tot normal,nu mai aveam dureri, apoi peste o zi iarasi a inceput durerea de gat deja in partea dreapta si deja si urechea dreapta ma doare, mai ales cand inghit... Ce poate sa fie asta? Am baut si nurofen, imi fac si gargara cu soda, sare si iod, dau cu spray-uri si nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai du-te odată la medic!

| WaterDrop a răspuns:

Gargara cu soda? Cred ca am depistat problema.

| Motz_Andrei_1998 a răspuns:

Salutare..sunt asistent medical inca in studiu dar in legatura cu problema ta cu urechea ar trebui sa mergi la ORL dar va trebui sa ai de la medicul de familie bilet de trimitere (acel medic va sti ce sa iti dea pentru ureche) iar pentru problema gatului va trebui sa mergi la medicul de familie