| adea100 a întrebat:

de 3 ani am in spatele urechii un ganglion inflamat, este cat o nuca, si ma doare cand il apas. Ce ar putea fi? Nu cred ca e grav gen cancer, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu mai intreba in dreapta si in stanga.Mergi de urgenta la medic. Treci mai intai pe la medicul de familie sa-ti dea o trimitere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. Este cel mai bine!

| Violleta2022 a răspuns:

Un ganglion inflamat denota o infectie in corp!
Infectia netratata in timp duce la probleme grave de sanatate.
Mergi la medic si investigheaza, ca nu-i normal sa stai asa 3 ani de zile!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu ai fost la un control medical, pentru a ști un diagnostic? Teama, agitația, frământările nu îți vor vindeca boala, ci numai un tratament. După sărbători, fă-ți curaj și du-te la un consult. happy

| untu a răspuns:

Mergi cat mai repede la medical de familie si apoi la medicul ORL-ist sa te vada! Uite aici:-http://www.sanatatedefier.ro/......-posibile/
-ro.medicine-worlds.com/limfouzlel-za-uhom.html
-www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/umflatura-in-spatele-urechii Sper ca te-am ajutat! Insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Și eu am la fel, de mai mulți ani. Nu are nici o legătură cu cancerul stai liniștită! Se fac de la masele infectate mai precis orice infecţie.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Nu, nu e cancer.
Probabil o infectie.