| Freydis12 a întrebat:

Bună!
De aproape o lună mă confrunt cu o problemă... am o durere, mai exact o înțepătură sau "tăietură" în partea dreaptă a abdomenului inferior, mai exact în zona "apendicelui". Uneori mă doare și în zona lombară, la rinichi (oarecum) și în partea stângă a abdomenului... Țin să menționez că mi-am făcut analize de sânge unde Proteina C reactivă a ieșit 8.77 și în urina au fost prezente leucocite, proteine, cetone și oxalați de calciu (nu știu de unde, pentru că consum +2, 5 l de apă pe zi)... dupa, ecografie abdominală, de două ori și mi s-a spus că totul e în regulă. Am fost la un chirurg, m-a palpat, însă d-na dr. a zis că nu e apendicita (nu mă durea când mă palpa). Am fost diagnosticată cu cistita. Am urmat un tratament de 7 zile cu Tavanic 500mg și eubiotic. A trecut și perioada tratamentului și am aceleași simptome.
Stări de rău, greață, diaree sau constipație nu am... am scaun normal, în fiecare zi.

Dacă m-ar putea ajuta cineva? Sau dacă ați fost în situația în care sunt eu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Ca și lucrătorii din construcții, nu toți medicii sunt meseriași. Mulți dintre ei au absolvit medicina "online"; sau au ajuns din greșeală în postul respectiv ca în povestea aceasta:
https://m.digi24.ro/......ia-1376843
În locul tău m-aș duce la alți medici, până când voi nimeri unul bun. N-ai altă soluție.