| roxanamatache75 a întrebat:

Salut TPU!
Astazi nu am mancat foarte mult pana la ora 11, dar am mancat o felie de paine cu rulada din carne si o punga de nuci si stafide.
Chiar si dupa ce am mancat m-a durut in continuare burta si am simtit apoi o intepatura in burta (intre zona pieptului si buric pe partea stanga). Cand am ridicat tricoul sa ma mangai putin pe burta, am vazut o umflatura care palpa. M-am speriat si m-am ridicat din pat, dupa care nu am mai văzut-o. E prima data cand mi s-a întâmplat asta si a palpat de 2 ori. Ce a fost si de ce a disparut? Are legatura cu faptul ca m-am ridicat avand in vedere faptul ca stateam si cu spatele stramb?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| healerdx7 a răspuns:

Felicitari, incepi sa iti descoperi corpul! Nu strica sa iti admiri trupul mai des, pana ajungi sa il cunosti pe de-a intregul.

Eu zic sa stai linistita ca nu era nimic grav! Poate doar stateai intr-o pozitie incomoda si aveai abdomenul incordat, nimic rau.