| DinuAlexandra19 a întrebat:

De aproximativ o lună simt disconfort abdomibal constant. Nu este insuportabil de dureros, însă este prezent in fiecare zi. Tot în acea perioadă am inceput să am constipație si sa ies afara din ce in ce mai rar.
Acum, recent, am observat sange in scaun. Nu abundent, dar mereu sangerez.
Despre ce ar putea fi vorba? O afectiune gravă a sistemului digestiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Un consult medical,sangele nu are ce cauta in lipsa mare,poate fi vorba de hemoroizi,bea multe lichide, fructe, legume, evita carnea, consuma si grasimi gen slanina

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hemoroizi constipatie cam despre asta e vorba.

Răspuns utilizator avertizat