| anonim_4396 a întrebat:

Buna de cate ori pe zi trebuie aplicata zeama de lamaie pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ingerash_1766 a răspuns:

Zeama de lamaie se aplica maxim de 3 ori pe saptamana, se foloseste pentru a indeparta sebumul, adica grasimea de pe fata, si pentru matifiere, pentru ca strange pielea si ai impresia ca e mai fina. daca folosesti zilnic zeama de lamaie pentru fata, in scurt timp glendele sebacee vor secreta mai mult sebum si te vei trezii cu un ten gras si plin de acnee.prin urmare, foloseste lamaie doar o lata la 2, 3 zile, si daca ti sa curatat tenul, nu o mai folosii decat o data pe saptamana pentru intretinere, zeama de lamaie este un acid natural, acid citric, si daca il folosesti cum nu trebuie te vei alege cu arsuri si cicatrice.ai grija si, sanatate happy