Întrebare recomandată | ella2816 a întrebat:

Buna:*,de cateva luni am o problema nu pot sa respir cel putin seara simt ca nu imi mai ajunge aerul, puteti sa ma ajuta-ti si pe mine cu niste sfaturipuppy dog eyes :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lizy12iul a răspuns:

Buna,cu respiratul nu este de gluma, adica e singurul lucru care ne tine in viata, daca nu am respira nu am trai, de asta te sfatuiesc sa vizitezi cat mai curand un doctor pana nu e prea tarziu, mai bine sa previi decat sa patesti altceva, numai sta acasa si du-te repede la doctor..mult noroc

8 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Daca simti ca tragi aer in piept dar nu iei cat iti trebuie, inseamna ca esti la fel ca si mine, nu stii respria corect.Nu trebuie sa tragi aer in piept, ci in burta.Cand mai simti asta, stai in fund cu spatele drept si incearca sa iti umflii stomacul cu aer. Faci asta cam 5 min si vezi cum te simti.

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic poate fi o deviație de sept sau alte cauze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu funcţionează cum trebuie plămânii, mergi la medic.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate florile din camera ta

| karsivan a răspuns:

Direct la medicul de plamaini bineinteles cu trimitere de la medicul de familie

| SSWK a răspuns:

Se impune, de urgenta, o vizita la medicul de familie, care va da o trimitere pentru medicul specialist + teste si analize de facut.

| lavielena14 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema si am fost la doctor dar, situatia este inca o enigma daca voi afla iti voi spune dar, mai bine ar fi sa consulti un medic. pupici

| ValentinaOnofrei a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci o vizita doctorului.