| Balonaseplutitoare a întrebat:

Buna, de câteva luni ma confrunt mai ales seara cu o durere in partea stânga ce se lasă uneori in brat sau este resimțită in spate sau ca un fel de cârcel.
Țin sa menționez ca am o problema cu anxietatea și cu atacurile de panica.(am17 ani)
Am fost pe la doctori, am făcut electrocardiograma și totul a ieșit ok.
Voi ce credeți pote fi și din cauza ca stau eu prea mult sa ma gândesc ca poate mi se întâmpla ceva rău?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi de anxietate, un fel de somatizate, dureri provocate de propriile gânduri și frici, dureri nedefinite produse de refluxul tău mental, trebuie sa îți reautorduci tiparul gândirii. O alta varianta ar fi un început de spondiloza cervicala, problema asta neurologul o identifica