| Fllly a întrebat:

de cateva zile am fata uscata si mi-au aparut multe, multe cosuri straight facestraight faceParca mi se exfoliaza pieleasad. cu ce sa ma mai dau pe fata ca nu mai pot.:-s.multumesc:*sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Aknesol

| Fiction a răspuns:

Incearca crema de galbenele de la fares

| gyo a răspuns:

Incearca cu o crema de fata intens hidratanta pentru inceput.asta ar ajuta ca pielea sa nu se mai exfolieze. e mai bine sa o folosesti seara asa se absoarbe mai bine in pieletongue

despre cosuri...nu stiu ce sa zic...incearca sa iei produse de la farmacie pentru problema astatongue

| cmm a răspuns:

Incearca un abur cu ceai de musetel, fierbi cam un litru de apa, cand clocoteste pui un pumn de flori de musetel, sau 5 pliculete de ceai, stingi focul, acoperi oala cam 5 minute apoi te asezi cu fata deasupra oalei aburinde acoperind capul cu un prosop astfel incat sa nu iasa aburul, te mai stergi usor, din cand in cand, cu un tampon de tifon sau un prosop de bumbac curat, iar dupa 1-15 minute, iesi de la abur, stai cam 10 minute cu prosopul pe fata. Apoi iti aplici o masca facuta din argila, un pliculet de la farmacie, cu 2-3 linguri de lapte gras numai usor caldut si o lingurita de miere. stai cu masca asta cam 20 de minute, apoi o indepartezi cu apa cu musetel, usor calduta si iti dai cu putin ulei de masline in loc de crema. incearca asta seara, sau nu iesi cam o ora dupa ce ti-ai facut masca pentru a-ti feri tenul de aerul poluat de afara. poti face masca asta de 2-3 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.cs-gothic.ro/forum/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fost la piscina vara aceasta s-ar putea sa fie de la clorul din apasad. Multe din prietenele mele s-au plans de efectul asta de exfolieresad. Take carewinking.