| Duckey a întrebat:

Am 15 ani, iar de cateva zile am o mancarimie pe pielea testiculelor, si este rosie. Mai apare ceva ca o matreata iar cand dau cu mana se exfoliaza. Am mai avut acum 3 luni am dat cu cclotrimazol dar a trecut acum a aparut din nou cred ca din cauza caldurii. Ce tratament sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Probabil ai o sensibilitate la caldura sau se poate sa fie si o scadere a rezistentei organismului.
Spala-te cat se poate de des cu un sapun pentru bebelusi, schimba-ti chilotii in fiecare zi si dormi noaptea numai cu pantalonii de pijama.
Daca clotrimazolul a fost recomandat de medic si iti merge bine cu el, foloseste-l.
E indicat sa consulti iarasi un doctor, mai ales daca aceste simptome apar din cauza scaderii rezistentei organismului.