| Sebastian_9846 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa mananc miere de albine, imi puteti spune va rog frumos daca e bine daca iau in cantitate mare miere de albine, sau doar cateva lingurite pe zi? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cateva lingurite cu miere pe zi iti vor fi suficiente, doar nu vrei sa faci diabet.

NOname
| NOname a răspuns:

Mierea de albine este foarte sanatoasa, si cateva lingurite de miere ii prind numai bine organismului tau. Apropo, tu poti manca mai mult de cateva lingurite? thinking E foarte dulce, asa ca nu cred, ca o vei putea manca in cantitati industriale.winking Mananca cat poti, cat iti cere organismul, in nici un caz fortat. Succes!

| cristi202 a răspuns:

Daca vrei sa maninci doar miere, atentie la diabet! Echilibreaza mierea cu alte forme de hrana (proteine, grasimi). Dar si asa, risti sa te ingrasi. Cel mai bine, citeva lingurite pe zi sunt de ajuns. Si asa, va fi ca un tratament, caci mierea e f buna in acest sens.

| dhraqull a răspuns:

Mi-ai facut pofta.
Miere poti sa mananci cateva lingurite pe zi, pentru ca este foarte sanatoasa pentru organism. Poti sa mananci mai multa cu conditia sa ai grija sa nu mananci alte dulciuri ca poti face diabet.

| Tom a răspuns:

Poti manca si cate 1 kg pe zi nare nimic. E foarte sanatoasa.Asa ca haleste linistit miere in continuare.

| Mihaela_4926 a răspuns:

E foarte buna mierea

| toxik a răspuns:

Pe cat este si buna pe atat este si sanatoasawinking. cel mai important lucru este sa mananci in cantitati mai mici, cateva lingurite pe zi, pentru a nu ajunge la diabetwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cateva lingurite pe zi.