| sparklingqueen a întrebat:

Buna! de cateva zile am observat ca in zona sprancenelor putin mai sus,pe frunte am niste chestii si ma mananca si cand ma scarpin putin mi se irita aceea zona,si de cateva luni am niste coji si foarte multa matreata in cap, poate fi dermatita? eu mi-am cautat pe net simptomele si stiu ca e mai bine sa te duci la doctor, dar chiar nu am avut timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Trebuie să folosești un șampon compatibil cu pielea ta, și să folosești o cremă hidratantă după spălare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi iritație de la șampon.

| 4ndr33y a răspuns:

E o dermatita, cel mai posibil Dermatita atopica.
Chestiile astea nu poti fi diagnosticate pe internet, fara consult. Uneori dermatologii analizeaza monstre de tesut la microscop pentru idenfiticarea naturii, care poate fi autoimuna, fungica etc

| Daniel9204 a răspuns:

Bună ana,
După știm cu toții ca doar medicul îți spune ce probleme poți avea.
Însă eu am spus la mai multe persoane sa lăsați internetul în momentele în care credeți ca aveți nevoie de un medic deoarece este posibil sa găsiți răspunsuri la care nu va așteptați și ați putea întra în stare de panica.