| ingerasha ^^___^^ a întrebat:

De cateva zile ma dor sanii si nu stiu de ce.Imi puteti spune? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| g3orgy a răspuns:

Poate din cauza ca trebuie sa iti vina menstruatia big grin ...sau pentru ca, cresc big grin

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este sindrom premenstrual.

| Bacemi a răspuns:

Cea mai probabila varianta este ca este un semnn premenstrual insa pot fi si alte cauze.

| antonia09 a răspuns:

Buna,

Unul dintre motive ar fi venirea mestruatie, acesta fiind un semn premesntrual.
Te afli in perioada de creste si e normal ca atunci cand acestia cres sa ai mici dureri.
O a treia posibilitate ar fi o sarcina, fa-ti un test de sarcina pentru a te convinge.

| alinutzacodruta a răspuns:

Ori e din cauza menstruatiei, ori din cauza unor noduli...deci ai grija... daca durerea persista mergi la doctor.

| κίllą a răspuns:

Pai iti cresk...nu-i nimic ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Haine prea strâmte, sindrom premenstrual (trebuie să-ți vine menstra), o sarcină sau ceva mai grav (un ecograf mamar dacă ai până în 30 de ani sau un tomograf dacă ai peste 30 de ani).
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la sutien

| Nelutu a răspuns:

Nu ar fi doar din cauza menstruatiei dar daca specificai ca se si intaresc, atunci chiar ar fi cazul sa-ti faci un test de sarcinate!