| Booogdan a întrebat:

De câteva zile mi-au apărut niște bubițe pe corp și mâini. Sunt la culoarea pielii, dar se înroșesc când mă scarpin. De obicei mă înroșesc când ies de la duș, dar nu am dat importanță acestui lucru. Ce credeți că ar putea fi? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AleX199506 a răspuns:

Du-te la medicul de familie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O alergie cel mai probabil e de la praf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te duci la doctor.E cel mai sigur. Pareri sunt multe dar nu concrete. Doar daca nu ti-a trecut deja.

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Hm.poate e varicela.Cam asa e la inceput, si apoi se fac mai multe si rosii.

| NicolaeAndi a răspuns:

Bubat sau varicela

| Felicia52122 a răspuns:

Du-te la Bucuresti la spitalu colentina acolo m-a facut eu bine cu aceeasi bube. Cred ca te-am ajutat

| Rob3ert2013 a răspuns:

Da ar trebui sa le dai importanta nu se stie ce sunt dar probabil sunt muscaturi de la insecte, bubat, Trebuie sai dai importanta

| NARAVASU a răspuns:

Poate esti alergic la ceva sau ai varicela..in caz de varicela du-te la doctor si iti va da ceva tratament.