| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut niste bubite pe degetele de la maini mai exact pe aratator si degetul mare si ma mananca. Am crezut ca sunt de la rubeola ( am avut acum cateva zile) dar aia mi-a trecut... nu mai am pete pe corp si oricum astea nu sunt pete sunt mai mult niste bubite un pic iesite in relief nu sunt pete pe sub piele deci nu cred ca e de la rubeola. Aveti idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Sa nu fie o toxi infectie alimentara adese toxi-infectiile au aplicatii cutanate adica ies pete pe piele...

| EmEv a răspuns (pentru FlorinDiablo):

S-ar putea... recent am avut probleme de sanatate s-ar putea sa fiu anemica si asta are legatura si cu alimentatia.

| FlorinDiablo a răspuns (pentru EmEv):

Da nu ai calciu in destul in organism, sau poate organismul tau nu asimileaza si de asta esti anemica...Insanatosire gravnica!

3 răspunsuri:
| Adrian_Ion_1992 a răspuns:

Poti avea si raie
scuze. de expresie dar se poate.