| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile urinez des, mai nou am observat ca ma dor sânii la atingere. Am făcut un test săptămana trecută si a ieșit negativ. Menstruația trebuie sa imi vina peste doua saptamâni. Știți care ar fi problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ai o infectie a vezicii urinare. Ar fi cazul sa fii consultata medical. Rezultatul testului de sarcina va fi intotdeauna NEGATIV daca este efectuat inainte de a se realiza in urina concentratia minim detectabila de hormon de sarcina hCG. In urina aceasta concentratie se realizeaza doar dupa trecerea a minim 21 de zile de la fecundarea ovulului de catre un spermatozoid. Acet lucru se intampla doar dupa trecerea a minim 8 zile de intarziere a producerii menstruatiei. Pana in acel moment efectuarea de teste reprezinta aruncarea banilor pe apa sambetei fara rost. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Loonathicc a răspuns:

Poti sa mai faci un test la 7-10 zile de ultimul, daca e negativ inseamna ca ai putea avea o cistita si mai bine iti faci niste analize de urina.