| Anonim8634 a întrebat:

Stiu ca nu trebuie sa pun intrebare aici,dar va rog sa raspundeti fara mistouri.
In urma cu cateva saptamana prietenul meu m-a penetrat o singura data, insa l-am oprit pentru ca nu doream sa o facem fara protectie.Mentionez eram in perioada nefertila,la doua zile mi-a venit CM.
Insa am aflat ca as putea fi insarcinata, asa ca la 1 sap am facut un test care a iesit negativ. Dupa 2 saptamani de la intamplare am inceput sa am ameteli si greata asa uneori.
Apoi la 3 sap dupa act am refacut testul care a iesit negativ, dupa fix 28 de zile, mi-a venit CM( mentionez ambele CM au venit normal).
Insa starile au inceput sa dispara, dar nu de tot. Apoi saptamana trecuta (adica dupa7 sap de la act) am refacut testul care a iesit negativ.Insa eu tot am o stare ciudata si urinez si des.
Ce credeti?

11 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Du-te nu mai speria oamenii ca habar nu ai ce vorbesti raised eyebrows.

| Liviu a răspuns:

Probabil esti paranoica,nu te mai juca, un copil impune responsabilitate, Sau cel putin du-te la ginecolog sa iti dea niste anticonceptionale happy daca vrei sa faci neprotejat in plus, poti mai intai sa iti faci analizele sa vezi daca esti sanatoasa, atat tu si cat iubitu tauhappysa vedeti ca sunteti ok, dupa care va puteti face de cap big grin

| neutrino a răspuns:

Cred ca ai avut iarasi noroc, dar ai grija ca la sex nu este valabila vorba aceea: " prima data nu se pune"!

| Alcyon a răspuns:

Cred ca totul e in imaginatia ta. Faptul ca urinezi mai des, ar putea fi un indiciu al unei cistite. N-are nimic de-a face cu o sarcina. Nu te mai stresa asa.

| pietrean a răspuns:

Sarcina nu poate fi,daca testele au iesit negative,menstruatia a venit la timp,normal. Poate stresul in care traiesti(pe langa stresul de zi cu zi,se adauga si stresul provocat de faptul ca ti-e teama de o eventuala sarcina),lipsa odihnei,faptul ca nu prea te hranesti cum trebuie, te face sa te simti aiurea, rau, ametita.
Faptul ca urinezi des, poate fi o raceala.Ar fi bine sa-ti faci niste analize, la urina, cu trimitere de la medicul de familie, pentru un laborator de anlize, ce are contract cu CAS-ul(ca sa nu platesti).

| mada1820 a răspuns:

De ce te bagi unde nu trebuie? Nu suport mitocaniile astea, de unde stii tu ca este gravida, ai stat langa ei? Fata a spus sigur ca testele i-au iesit negative asa ca tine-ti parerile lipsite de valoare pentru tine nu mai impacienta oamenii degeaba.

| CheLoo23 a răspuns:

Eu cred ca ai scapat de la spital prin gaura de la gard daca ti-a venit menstruatia de 2 ori la rand normal la ce p*** mea mai latri aiurea si mai cauti sfaturi si parerei

| D0ntSt0pToMeBro a răspuns:

Felicitari! O sa ai copil! Glumeam. Daca testele au iesit negative nu ai cum sa ai copil.

| DrAdela a răspuns:

Nu o mai speria pe biata fata ca habar nu ai ce vorbesti...
Si tu stai linistita, nu esti insarcinata, starile de rau sunt provocate de subconstientul tau deoarece te gandesti doar la asta...nu te ingrijora. Sfatul meu e sa iti gasesti o activitate care sa iti ocupe timpul si sa iti distraga atentia.Si a doua oara aveti mai multa grija, ca e posibil sa nu mai aveti asa noroc.

| onutza08 a răspuns:

Pai daca testul a iesit negativ, exista 98 la suta sanse sa nu fi insarcinata, ametelile, greata, etc...pot avea si alte cauze

| anonimutau40 a răspuns:

Nu te ingrijora starile de ameteala si greata provin din alta cauza du-te la un medic