| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de ceva timp cand ma pun seara in pat parca imi creste pulsul, adica simt de ex vena la cap cum bate tare si aproape toate venele din corp..adevarul e ca nu prea dorm, iar ziua sunt destul de ocupat, de multe ori ma trezesc in timpul noptii si nu mai am somn

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kevinn2000 a răspuns:

Probabil dacă începi să dormi între 7 și 9 ore pe zi, o să scapi de această problemă, dar nu îți garantez, totuși, măcar încearcă, nu ai nimic de pierdut.
Dacă tot nu scapi de această problemă, îți recomand să mergi la medicul de familie și să-i spui.

| AdelinaC a răspuns:

Ia niste suplimente cu valeriana, passiflora sau orice calmant naturist si pune-te la somn intre orele 22 si 2. Incearca sa te detasezi de stresul zilnic