| georgy_7464 a întrebat:

De ceva timp mi s-au gaurit unghiile, sunt niste gaurele mici.Stie cineva de la ce ar putea fi? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Du-te la medic, poate fi vorba despre o afectiune dermatologica numita psoriazis.

| monyk a răspuns:

Buna, poate fi vb de o lipsa de calciu si vitamine in corp, cam asta poate fi, mananca cat mai multe fructe si legume, poti sa faci un control la medic sa vezi k poate fi vb si de altceva...

| rozalia25 a răspuns:

Pot fi: avitaminoza, ceva dermatita sau chiar dereglari hormonale. Ar fi bine sa-ti faci niste analize. Nu e de joaca!

| cyufulyky a răspuns:

Da s-ar putea sa fie de la lipsa de calciu dar oricum pentru orice neclaritate mai bine te-ai duce la un docotr el iti va spune sigur ce aibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de calciu si un tratament bun ar fi cel cu ulei de ricin uz extern

| maria_9569 a răspuns:

Da s-ar putea sa fie de la lipsa de calciu dar oricum pentru orice neclaritate mai bine te-ai duce la un docotr el iti va spune sigur ce ai