| Beea012 a întrebat:

De doua zile mă doare foarte tare gingia și este foarte umflata. Astăzi m-am uitat mai bine și se vede o umflatura mare și albă, cu o mică gaură, ce doare îngrozitor. Ce poate sa fie? Poate sa fie măseaua de minte? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie o vizită la stomatolog.
Măselele de minte se află în spate de tot.

| Andreeush a răspuns:

Cred că ai o aftă bucală.

| Rusuhaneloreserenazinnia a răspuns:

Poate fi o afta bucala...dar ar trebui sa te duci la dentist sa vada exact ce este!